הוצאת
הספרים
קתרזיס

בואו נכיר

קתרזיס היא הוצאת ספרים מפוארת שנושמת את העבר, את המקורות, מעבדת את ההווה ובוראת עתיד. בזרוע האחת והעיקרית, אנחנו מביאים קולות אותנטיים מהשטח שבו אנחנו חיים. קולות שיש בהם חידוש, תעוזה, פאר ועניין – תהיה זאת שירה או פרוזה. בזרוע השנייה, אנחנו פועלים להרחבת מאגר התרגום מיצירות העולם שנשכחו בתעדופי התרגומים. את שניהם אנחנו עושים ברוח צעירה ופורחת, בעצמנו, בידינו ובסטייל שלנו.

אצלנו אפשר למצוא שירה צעירה שמביאה חידושים ומדברת בקול חזק, סיפורת מרתקת שלא קל למצוא על המדפים, אנתולוגיות בעלות משמעות וחשיבות חברתית ותרגומים המוגשים בצורות מגוונות ומקוריות.

קתרזיס היא הוצאת ספרים שהוקמה ומנוהלת על ידי המשורר, העורך והמתרגם יואב גלבוע. היא הוצאת ספרים שמנוסה בעבודה עצמאית מרחוק, מנוסה בעבודה ספרותית וחסרת תלות ברשתות הספרים ומנוסה בתקשורת אישית מהמעלה העליונה.

אנחנו מזמינים את כולכן וכולכם לעקוב אחרינו באתר האינטרנט שלנו, בעמוד הפייסבוק שלנו, בעמוד האינסטגרם שלנו, וכמובן לקרוא את ספרינו ולגלות את כוחה של הספרות שלנו בזמן אמת, ודווקא בתקופה כזאת. כרגע, כולם צריכים ספרים והספרות היא בידי העם.

עקבו אחרינו / צרו קשר

מערכת הוצאת הספרים

יואב גלבוע

המקים והעורך הראשי של הוצאת הספרים קתרזיס. פרסם שני ספרי שירה ושלושה תרגומים, וביניהם: ״פסיכה וקופידון״ מאת אפוליוס (תרגום מלטינית) ו״ארס פואטיקה״ מאת הורטיוס (תרגום מלטינית). בוגר החוג ללימודים קלאסיים באוניברסיטת תל־אביב.

נועה גורן

מנהלת הרשתות החברתיות של הוצאת הספרים קתרזיס. כותבת, אומנית ספוקן־וורד ומנחת סדנאות כתיבה. בעלת תואר ראשון בהצטיינות מאוניברסיטת בן־גוריון בפילוסופיה וספרות עברית.

דנה שחף

עורכת סדרת הפרוזה של הוצאת הספרים קתרזיס. כותבת, מתרגמת פרוזה ושירה מאנגלית ועוסקת בתחום העיתונות. בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפילוסופיה ובספרות אנגלית ותואר שני בפילוסופיה.

נעה שבתאי

עורכת שירה ופרויקטים מיוחדים של הוצאת הספרים קתרזיס. משוררת, מבקרת, מטפסת על קירות וחוקרת שירה עברית. בעלת תואר ראשון בספרות ובחינוך, וכיום מאסטרנטית לספרות. שני התארים מטעם אוניברסיטת תל־אביב.  

אלון ארד

עורך ספרותי והמגיה של הוצאת הספרים קתרזיס. משורר, מורה לספרות ולאזרחות ומחנך. בעל תואר ראשון בחינוך ולימודי מדינת ישראל ותואר שני בספרות עברית. פרסם את ספר הפרוזה ״אקורדים פותחים״ ואת ספר השירה ״יתרון הביתיות״.

לב עשייתנו בקתרזיס

הבאת ספרות שמתקשרת עם הסביבה, פועלת בתוכה ומדברת אותה. ספרות שלא מסתכמת רק במילים על דף, כי אם ביצירה שלמה, מכלול שלם, שנע ומחבר בין הכותבים והקוראים. הוצאת קתרזיס הוקמה בחודש ינואר, שנת 2021.

Scroll to Top

הספרים שלנו

עקבו אחרנו/צרו קשר

לוגו צבעוני קתרזיס