לקטורה (שליחה וקבלת כתבי יד)

השלב הראשון בהוצאת ספר בקתרזיס, הוא שליחת כתב היד באמצעות הדואר האלקטרוני ללקטורה. כתב היד הוא קובץ וורד (word) המכיל את הטקסט של הספר. בהתאם לסוגת כתב היד (שירה, פרוזה, מחזה) הוא מועבר ללקטור הרלוונטי ולעורכים הרלוונטים, ואלה קוראים אותו בשלמותו, חווים את דעתם, ומחליטים אם נמצא מתאים להוצאה. במידה שנמצא מתאים, אנו ניצור קשר עם המחברת או המחבר, על מנת לדון בפרטים הטכניים להתחלת העבודה. גם בהינתן שכתב היד נמצא לא מתאים, אנו ניצור קשר על מנת לעדכן על כך. 

הוצאת קתרזיס מקבלת בברכה כתבי יד בסוגות שירה, פרוזה (רומנים, נובלות, סיפורים קצרים) ומחזות. בנוסף, יתקבלו בברכה תרגומים מכל השפות ומכל הסוגות ליצירות, ובלבד שפקעו זכויות היוצרים שלהן. כמו כן, הוצאת קתרזיס מברכת על יוזמות לעריכת אנתולוגיות ויתר יוזמות ספרותיות, יצירתיות ככל הניתן.

עלות דמי הטיפול עבור בחינת כתב יד מסוגות הפרוזה היא 200 ש״ח (התשלום ייגבה לאחר הגשת כתב היד דרך הדואר האלקטרוני). בחינת כתבי יד בסוגות השירה ללא עלות. תשובה תישלח למחבר.ת בדואר האלקטרוני. בסוגת השירה הזמן לקבלת תשובה הוא עד שלושה שבועות ממועד הגשת כתב היד, ובפרוזה עד חודש וחצי. אנו עושים מאמצים רבים כדי להשיב מוקדם מזה. 

כתבי היד נבחרים בהתאם לטעמם האישי של עורכי הוצאת קתרזיס.

איך אנחנו עושים את זה

עריכה ספרותית

עריכה ספרותית היא השלב המרכזי בעבודה על תוכן הספר. במהלכה, אחד מעורכי ההוצאה יצוות למחבר בהסכמתו, על מנת לעבוד על הטקסטים. עבודת העריכה שמה על המוקד את המשימה לחבר בצורה הטובה ביותר בין המחבר לקורא מבחינה טקסטואלית וקונספטואלית. צוות העורכים של ההוצאה מיומן, מקצועי, אדיב ומנומס, ויודע לבצע משימה מורכבת זאת בצורה הטובה ביותר.
Direction Arrows
שלב 01

ניקוד

קובץ הספר הערוך מועבר למנקד מקצועי על מנת שינקד את כל הספר. כמובן שניקוד מיועד בראש ובראשונה לספרי שירה, אך שירות זה זמין גם לכל המעוניין בניקוד ספרו, בין אם באופן מלא ובין אם באופן חלקי.
Direction Arrows
שלב 02

הגהה ראשונה

לאחר שהספר נוקד או בתום העריכה בספרי פרוזה, עורך הספר מבצע הגהה לטקסט. הגהה היא קריאה קפדנית על מנת לנסות לאתר שגיאות כגון שגיאות ניקוד, שגיאות כתיב, שגיאות פיסוק, שגיאות לשוניות וכדומה. לאחר מכן, מועבר הקובץ למחבר על מנת שיעשה זאת גם כן בעצמו.
Direction Arrows
שלב 03

עימוד

העימוד הוא העיצוב הגרפי של פנים הספר. במהלכו, הגרפיקאי של ההוצאה, בשיתוף המחבר, מסדר את הטקסט בצורה ויזואלית ואלגנטית כך שתתאים לפורמט של ספר. בתוך כך, ניתן דגש על בחירת הגופנים, גודל הטקסט, ריווח מילים ואותיות ושיבוץ איורים, תמונות ושערים.
Direction Arrows
שלב 04

עיצוב כריכה

עיצוב הכריכה נעשה על ידי גרפיקאי מקצועי מטעם ההוצאה בשיתוף המחבר על מנת להביע את שהמחבר מעוניין בצורה יפה, אלגנטית, מכובדת ומושכת, שתביע את תוכן הספר בצורה הטובה ביותר ותציג את המחבר ואת ההוצאה באור חזק ומסקרן. כמו כן, הגרפיקאי משבץ על גבי הכריכה את הברקוד שיונפק במיוחד עבור הספר, כדי שיוכנס לקטלוג הספרים הלאומי של ישראל.
Direction Arrows
שלב 05

הדפסת דוגמה / עותק שמש

לאחר שכריכת הספר ועימוד הספר אושרו על ידי המחבר וההוצאה, הקבצים מועברים לבית הדפוס כדי להדפיס עותק דוגמה/עותק שמש מהספר. עותק זה מודפס בעותק אחד, כדי שהמחבר יוכל לחוות את הספר בצורה פיזית בידיו, ולבחון אם ישנם תיקונים נוספים שיש לבצע.
Direction Arrows
שלב 06

הדפסה

לאחר אישור עותק הדוגמה על ידי המחבר, הספר מודפס בכל עותקיו בבית הדפוס ולאחר מכן עותקים אלה יגיעו לידי המחבר כדי שיוכל ליהנות מספרו המוכן.
Direction Arrows
שלב 07

הפצה לחנויות

קתרזיס מפעילה שירות הפצה עצמאי לחנויות הספרים הפרטיות שפועלות בשטחי מדינת ישראל, וזאת על מנת לספק למחבריה שירות מכירה אפקטיבי, במוקדי קהלי היעד הרלוונטיים, תוך הפעלת מאמצים לחשיפה ארוכת טווח, מכבדת ובולטת. מבין חנויות הספרים שאיתן אנחנו עובדים: המגדלור, תולעת ספרים, האחים גרין, סיפור פשוט, תרשישה ואדרבא.
Direction Arrows
שלב 08

חנות אינטרנטית

קתרזיס מפעילה חנות אינטרנטית עצמאית באתר, ובתוכה ניתן לרכוש את כל ספרי ההוצאה כולל משלוח עד בית הלקוח.
Direction Arrows
שלב 09

יחסי ציבור

קתרזיס מפעילה משרד יחסי ציבור עצמאי. לאחר שהספר הודפס, נציג יחסי הציבור של ההוצאה יצור קשר עם המחבר כדי לקבוע פגישה אישית. בפגישה זאת, איש יחסי הציבור שלנו ידע לשאול את המחבר שאלות רלוונטיות כדי לנסח קומוניקט (הודעה לתקשורת), שלאחר מכן יאושר על ידי המחבר. את הקומוניקט, יחד עם הספר, אנחנו נשלח לאנשי תקשורת מובילים ולעורכי ספרות כדי לנסות ולהגיע לחשיפה תקשרותית מקסימלית עבור הספר.
Direction Arrows
שלב 10

קידום דיגיטלי

קתרזיס מאמינה שברשת הכול קורה, ועל כן מתפעלת מערך קידום חברתי שמתמקד בחיבור יעיל ואפקטיבי בין קוראים לכותבים. בתוך כך, קתרזיס דואגת לספק למחבריה חשיפה ראויה ומתמשכת בפלטפורמות הרשתות החברתיות שהיא מתפעלת בגאווה. בין היתר פייסבוק ואינסטגרם.
Direction Arrows
שלב 11

הפקת השקות

קתרזיס מאמינה שהספרות מקומה בשטח, בסביבה. על כן היא מעמידה בפני מחבריה את האפשרות להפקת השקה מושלמת עבור הספר ובעלות סמלית בלבד. הפקת ההשקה כוללת התאמה מדויקת לצרכיו ולרצונותיו של המחבר תוך הבטחת אירוע ייחודי ומושקע.
Direction Arrows
שלב 12
גלילה למעלה